دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/01/29 با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عملیات اجرایی تأسیسات نمک زدایی و تصفیه آب چاه‌های نوش آباد و سفیدشهر آغاز شد
با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ عملیات اجرایی تأسیسات نمک زدایی و تصفیه آب چاه‌های نوش آباد و سفیدشهر آغاز شد
آغاز عملیات اجرایی تأسیسات نمک زدایی و تصفیه آب چاه‌های شهرهای نوش آباد و سفیدشهر از توابع بخش مرکزی شهرستان آران و بیدگل با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل، نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت آبفای کاشان و جمعی از مسئولان شهری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، آغاز عملیات اجرایی تأسیسات نمک زدایی و تصفیه آب چاه‌های شهرهای نوش آباد و سفیدشهر از توابع بخش مرکزی شهرستان آران و بیدگل با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل، نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت آبفای کاشان و جمعی از مسئولان شهری برگزار شد.

طراحی، احداث و راه اندازی آب شیرین کن نوش آباد با ظرفیت دو هزار و 200 متر مکعب در شبانه روز با سرمایه گذاری 15 و نیم میلیارد ریال قرار است در مدت 12 ماه اجرایی شود.

عملیات اجرایی پروژه نمک زدایی از آب‌های شرب سفیدشهر نیز با ظرفیت یک هزار و 100 متر مکعب و احداث مخزن بتونی به ظرفیت هزار متر مکعب از دیگر طرح‌های آبفای کاشان در شهرستان آران و بیدگل آغاز شد و این طرح قرار است با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد ریال طی یک سال آماده شود.

دکتر اسماعیل بایبوردی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل در حاشیه آغاز  عملیات اجرایی تأسیسات نمک زدایی و تصفیه آب چاه‌های نوش آباد و سفید شهر، نقش آب شیرین کن ها در مدیریت دانش بنیان بحران یا کمبود آب را در مناطق کویری مهم دانست و گفت: آب شیرین کن، نمود عالی ارتباط دانش با صنعت آب است.

وی اظهار داشت: با توجه به وضعیت فعلی آب به خصوص شرایط اقلیمی کشور، استان اصفهان و شهرستان آران و بیدگل و گستردگی مناطق کویری و خشک منطقه، تامین آب شرب یکی از دغدغه ها و مشکلات مهم مدیریتی این شهرستان محسوب می شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به دلیل وجود آب شور در مناطق کویری این شهرستان، عملیات شیرین سازی آب شرب را ضروری دانست و افزود: در راستای پاسخگویی به تقاضای در حال رشد آب و کاهش رشد شکاف بین عرضه و تقاضای آب، فرآیند تبدیل آب شور به شیرین یکی از بهترین گزینه های مدیریت منابع آب در این شهرستان محسوب می شود.

وی در ادامه بیان داشت: کاهش بارندگی ها، خشکسالی های پیایی، رشد جمعیتی کشور و شیوه های نادرست آبیاری باعث کاهش منابع آب زیرزمینی و افزایش عمق چاهها برای رسیدن به آب در این شهرستان شده است.

دکتر بایبوردی اذعان داشت: شیوه های مدیریتی در حفظ منابع آبی محدود و موجود و نیز افزایش تقاضای آب از یکسو و کاهش عرضه آب از منابع محدود و موجود از سوی دیگر سبب ایجاد مشکلاتی برای منطقه کویری آران و بیدگل شده است.

 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 49
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal