دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/01/29 حضور معاون وزیر ورزش و جوانان در کاشان
حضور معاون وزیر ورزش و جوانان در کاشان
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کاشان،معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان روز چهارشنبه در کاشان حضور یافت.دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان و افتتاح خانه جوان از مهمترین برنامه های سفر تندگویان به کاشان بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کاشان،معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان روز چهارشنبه در کاشان حضور یافت.دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان و افتتاح خانه جوان کاشان از مهمترین برنامه های سفر تندگویان به کاشان بود.

*دیدار با آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان

معاون وزیر ورزش و جوانان، فرماندار ویژه کاشان، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان و جمعی از مسوولان شهرستان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان دیدار کردند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در این دیدار با تاکید بر جوان گرایی در مدیریت کشور گفت: انسان در دوره جوانی دارای انرژی، ظرفیت و توانمندی بسیار بالایی است که باید از آنها بهره برد.

آیت الله عبدالنبی نمازی افزود: این جمله به معنای کنار گذاشتن افراد با تجربه نیست، بلکه باید در کنار مدیران جوان، نیروهای کارآزموده به عنوان مشاور به کار گرفته شوند تا از تجربه های گذشته نیز استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در شهرستان کاشان شعار جوان گرایی و عمل به آن را امری پسندیده برشمرد و بیان کرد: استفاده از جوانان در مدیریت نظام توحیدی سفارش شده و باید مدیریت تلفیقی از نیروهای جوان با مهارت و با تجربه به کار بگیریم.

 نماینده ولی فقیه در کاشان سلامت جامعه را در گروه توجه به امر ورزش دانست و تأکید کرد: سازمان ورزش و جوانان کشور در مقابل سلامت جامعه، آینده جامعه و اقتدار جامعه مسؤولیت دارد چرا که سلامت و آینده و اقتدار جامعه در گرو سلامت و امنیت و اقتدار نسل جوان است.وی در ادامه بر لزوم رعایت موازین شرعی در مکان های ورزشی تاکید کرد.

محمدمهدی تندگویان، معاون وزیر ورزش و جوانان نیز در دیدار با نماینده ولی فقیه در شهرستان کاشان با اشاره به نیاز سیل زدگان به نیروهای متخصص و با تجربه برای بازسازی گفت: هم اکنون در حال نام نویسی نیروهای جوان بر اساس تخصص و نیاز برای کمک به مردم سیل زده در کشور هستیم و اعزام این افراد از هفته آینده آغاز خواهد شد.

وی افزود: با توجه به بارندگی های شدید در چندین استان کشور، امسال موضوع هفته جوان کمک به سیل زدگان است و بر همین اساس برنامه جشن و گلریزان در دستور کار است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به خطاب رهبری معظم انقلاب به جوانان در پیام آغاز سال نو و بیانیه گام عنوان کرد: هم اکنون بیش از 25 میلیون نفر جمعیت کشور را جوانانی تشکیل می دهند که نیازمند هدایت، کمک، رسیدگی، توجه و راهنمایی هستند.

وی با تاکید بر برقراری پیوند همیشگی بین جوانان و علما، از علما خواست تا برای جوانان بیشتر وقت گذاشته و بگذارند تا آنها حرف هایشان را بازگو کنند.

تندگویان اضافه کرد: جوانان دیندار و انقلاب ایران اسلامی بی ریا و صادقانه مشغول کار بوده و در هر جایگاهی که حضور می یابند، بی ریا خدمت ارایه می دهند اما نیازمند توجه و راهنمایی هستند.

فرماندار ویژه شهرستان کاشان نیز با اشاره به جمعیت 90هزار نفری جوانان در شهرستان کاشان، گسترش سمن ها در حوزه جوانان را امری لازم دانست و اذعان کرد: این رویکر موجب مشارکت و بهره مندی از توان فکری و اجرایی جوانان در پیشبرد امور می شود.

علی اکبر مرتضایی، با بیان ظرفیت مطلوب شهرستان کاشان در دو حوزه ورزش و جوانان افزایش نیروی انسانی جوان، ارتقاء جایگاه اداره ورزش و جوانان و همچنین تسهیل در رسیدگی امور با واگذاری اختیارات لازم به شهرستان را خواستار شد. 

وی با اشاره به اهتمام خیرین کاشانی در این حوزه بر تکمیل پروژه نیمه تمام خانه جوان کاشان و تداوم  امور زیربنایی و عمرانی در سال جاری تاکید کرد.

**خانه جوان کاشان به بهره برداری رسید

خانه جوان کاشان روز چهارشنبه در آیینی با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان، فرماندار ویژه کاشان، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان و جمعی از مسوولان شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

خانه جوان کاشان بر اساس تفاهم نامه ای بین اداره ورزش و جوانان و جمعیت هلال احمر شهرستان در ساختمانی با زیربنای 200 مترمربع راه اندازی شده و یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای تجهیز آن تخصیص یافته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کاشان،معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در حاشیه آیین بهره برداری از این مجموعه در جمع خبرنگاران کاشان گفت: این خطه جوانان خوب و ظرفیت های فراوانی داشته، از تشکل های خوبی برخوردار است و با توجه به اینکه خانه های جوان جزو اولویت های وزارتخانه بود، خانه جوانی هم که در حال ساخت می باشد به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

محمدمهدی تندگویان افزود: خانه جوان هم اکنون در همه مراکز استانی فعال است و تا پایان دولت تدبیر و امید نیز خانه جوان در نیمی از شهرستان های کشور راه اندازی خواهد شد.

وی بیان کرد: کمتر از 10 خانه جوان در ابتدای کار دولت در کشور داشتیم که امروز به 90 باب رسیده و تا چند ماه آینده نیز بیش از 50 خانه جوان در نقاط مختلف کشور به بهره برداری می رسد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 30
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal