دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/01/20 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان: مهمترین نیاز اهواز ماشین آلات سنگین راهسازی است
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان: مهمترین نیاز اهواز ماشین آلات سنگین راهسازی است
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: اکنون مهمترین نیاز شهر اهواز برای ایجاد سیل بندها و استحکامات مناسب در طرفین رودخانه، ماشین آلات سنگین راهسازی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حجت الله غلامی روز دوشنبه در خصوص اقدامات مدیریت استان برای کمک به سیل زدگان استان خوزستان، اظهارداشت: پشتیبانی از شهرستان اهواز به استان اصفهان واگذار شده است و امروز صبح از اصفهان به طرف استان خوزستان حرکت و جلسه هماهنگی را با فرماندار و شهردار اهواز در فرمانداری این شهر برگزار شد.
وی اظهارداشت: دفتر ستاد مدیریت بحران در ساختمان فرمانداری اهواز تجهیز و راه اندازی گردید و اولین جلسه با فرماندار و شهردار این شهرستان برگزار شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: جبهه های کاری بحرانی که امکان سر ریز رودخانه کارون را بدنبال داشت و نیاز به استحکامات داشت بعد از بازدید میدانی از طرفین رودخانه شناسایی شد و 2 اکیپ در مناطق بسیار بحرانی سه و پنج شهر اهواز مستقر شدند.
وی با بیان این که هر اکیپ شامل 30 دستگاه کامیون، لودر و بولدوزر است که در زمان حاضر مشغول بکار هستند ، گفت: شب گذشته 50 دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری شامل لودر، بولدوزر و بیل مکانیکی از شهرداری های استان اصفهان به اهواز ارسال شد.
وی افزود: این کاروان با 100 راننده متعلق به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و با محوریت شهرداران شهرهای فولادشهر، زاینده رود و چرمهین و مدیرعامل سازمان آتش نشانی اصفهان در محورهای کنار رودخانه کارون مستقر و مشغول احداث خاکریز، سیل بند و تقویت استحکامات موجود بمنظور جلوگیری از ورود آب به معابر و محلات شهر و محورهای اصلی مواصلاتی شدند.
غلامی بیان کرد: با هماهنگی و بازدید های میدانی نیاز به تعدادی کامیون دیگر وجود دارد که روز سه شنبه 30 دستگاه کامیون دیگر از اصفهان به اهواز اعزام می شود.
وی اضافه کرد: فردا پیشرفت کار و وضعیت بالا آمدن رودخانه کارون را با این تعداد ماشین آلات بررسی خواهد شد و در صورت نیاز به ماشین آلات بیشتر، از کمک های ماشین آلات سنگین مردمی و پیمانکاران بخش خصوصی اصفهان استفاده خواهیم کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تصریح کرد: ادامه عملیات احداث سیل بندها و استحکامات در اطراف رودخانه کارون بستگی به میزان بارش ها و پیش بینی های هواشناسی در روزهای آینده دارد .
وی خاطرنشان کرد: بر اساس پیش بینی ها بارش ها تا چند روز آینده ادامه دارد و با توجه به این پیش بینی ها باید استحکامات کنونی تحکیم و تقویت شود و سیل بندها و خاکریزهای جدید در مکان های دیگر هم ایجاد شده تا از ورود آب به شهر جلوگیری نماییم.
تعداد بازدید: 55
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal