دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/01/18 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان:  با درایت مسئولان و ایجاد مدیریت واحد، از بروز اتفاقات ناخوشایند در پهنه استان بر اثر بارش های اخیر جلوگیری شد
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان: با درایت مسئولان و ایجاد مدیریت واحد، از بروز اتفاقات ناخوشایند در پهنه استان بر اثر بارش های اخیر جلوگیری شد
حجت الله غلامی در ششمین جلسه فوق العاده مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهارداشت: جاری شدن سیل در اصفهان می توانست بار مالی دولت را افزایش دهد ولی با درایت مسئولان و ایجاد مدیریت واحد، از بروز اتفاقات ناخوشایند در پهنه استان جلوگیری شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حجت الله غلامی در ششمین جلسه فوق العاده مدیریت بحران استانداری اصفهان پیرامون کمک به استان های سیل زده، با تاکید بر اینکه نباید سهم اصفهان از اعتبارات ملی جبران خسارت سیل نادیده گرفته شود، اظهارداشت: جلسه مشترک دولت و مجلس برای پرداخت خسارت به استان های سیل زده فردا برگزار می شود که امیدواریم سهم اصفهان از اعتبارات ملی جبران خسارت نادیده گرفته نشود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه بر اثر جاری شدن سیل در استان اصفهان حدود هشت هزار واحد مسکونی، تخریب و دچار خسارت شدند که نیازمند بازسازی هستند، افزود: علاوه براین، به تعدادی از پل ها و جاده های ارتباطی، تاسیسات زیربنایی و بخش کشاورزی نیز خسارت وارد شده است که بازسازی آنها نیازمند اعتبارات ویژه است.
وی یادآور شد: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از فعالیت های انجام شده برای جلوگیری از بروز خسارت های بیشتر و جزئیات خسارت های وارد شده به استان آگاهند و امیدواریم در جلسه مشترک دولت و مجلس، حقوق استان اصفهان از سهم ملی اعتبارات نادیده گرفته نشود.
غلامی به ارسال محموله های کمک رسانی به هموطنان سیل زده در استان های گلستان و لرستان اشاره کرد و افزود: برای کاهش هزینه ها، راه آهن، آمادگی خود را برای ارسال این محموله ها از طریق خط ریلی از اصفهان به مناطق سیل زده اعلام کرده و هماهنگی لازم با ارتش، شهرداری ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای با کمک خیران بخش حمل و نقل برای در اختیار قرار دادن امکانات موردنیاز انجام شده است.
حجت اله غلامی با اشاره به احتمال جاری شدن سیل در اصفهان افزود: جاری شدن سیل در اصفهان می توانست بار مالی دولت را افزایش دهد ولی با درایت مسئولان و ایجاد مدیریت واحد، از بروز اتفاقات ناخوشایند در پهنه استان جلوگیری شد و بارش های شدید و سیل آسا، کمترین تلفات و خسارات را به این منطقه وارد نمود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان نیز در این جلسه، میزان خسارت های وارد شده به این استان در پی جاری شدن سیل اخیر را حدود520 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در پی بارندگی های شدید در نوروز امسال وضعیت این استان نیز می توانست بحرانی شود اما به محض اعلام وضع آب و هوا از سوی هواشناسی استان20 روز قبل از وقوع بارش های سیل آسا، ستاد مدیریت بحران در استانداری تشکیل گردید.
منصور شیشه فروش با اشاره به اینکه اصفهان، کار تیمی خوبی را تجربه کرد و همه دستگاه های اجرایی آن در نوروز امسال در آماده باش کامل قرار داشتند، یادآور شد: در جریان بارش های سیل آسای نوروز امسال حدود هشت هزار واحد مسکونی آسیب دید که بیشتر آنها در شهرهای سمیرم و فریدونشهر قرار دارند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد:200 خانوار سمیرمی که نیاز به اسکان داشتند امروز در خانه های استیجاری مستقر شدند تا زمینه بازسازی منازل مسکونی آنها فراهم شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون راه ارتباطی چند روستا در فریدونشهر و فریدن قطع است ، اظهارداشت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای می کوشد تا هرچه سریعتر راه های ارتباطی آنها را بازگشایی نماید.
شیشه فروش به کمک های ارسال شده از اصفهان به مناطق سیل زده در استان های گلستان و لرستان نیز اشاره کرد و افزود: تاکنون بیش از 200 کامیون حامل کمک های مردمی برای امدادرسانی به هموطنان سیل زده در این استان ها از اصفهان ارسال شده است.
منصور شیشه فروش افزود: 200 نفر از نیروهای بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان(عج) و70 نفر از متخصصان دستگاه های مختلف استان به همراه نیروهای غواصی آتش نشانی و خدمات شهری شهرداری اصفهان برای کمک به مردم الیگودرز و پلدختر، در این شهرستان ها مستقر شده اند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به انتخاب اصفهان به عنوان استان مُعین خوزستان و امدادرسانی به سیل زدگان این استان افزود: دستگاه های اجرایی اصفهان باید برای مشخص شدن نیازهای خوزستان با دستگاه های اجرایی آن استان در ارتباط باشند تا امکانات مورد نیاز آنها ارسال شود.
تعداد بازدید: 44
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal